سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 20
کد خبر: ۳۴۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه از سوءاستفاده آمریکا از فناوری اطلاعات و سانسور کردن واقعیات انتقاد کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، زاخارووا روز گذشته (شنبه) گفت که ایالات متحده از فرصت‌های فناوری اطلاعات و شبکه‌های اجتماعی برای رقابت ناعادلانه و همچنین سانسور بی‌اغماض محتوای دیجیتال استفاده می‌کند.

وی در صفحه فیسبوک خود نوشت: «[بسترهای شبکه‌های اجتماعی] در اصل، هیچ استاندارد و رویه متحدی برای مدیریت خودشان ندارد. این یک بن‌بست معنایی و فناورانه است».

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ادامه داد: «محتوای دیجیتال به‌صورت خودسرانه و بدون اغماض، توسط واسطه‌های خاص سانسور می‌شوند، بدون اینکه دادگاه یا مرجع ذی‌صلاح در این باره تصمیمی گرفته باشد».

به نوشته رویترز، زاخارووا در پایان با انتقاد از تسلط آمریکا بر شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های دیجیتال افزود: «هدف واشگنتن مشخص است، اینکه از فرصت‌های فناوری اطلاعات برای رقابت ناعادلانه در تمام حوزه‌ها استفاده کند».

چند روز پیش، شرکت آمریکایی توییتر اعلام کرد که در همکاری با اف‌بی‌آی (اداره تحقیقات فدرال)، این شرکت ۳۷۳ حسابر کاربری مرتبط با روسیه، ارمنستان و ایران را حذف کرده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: