سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 20
کد خبر: ۳۴۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
آمریکا:
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با اعلام اینکه دولت متبوعش انتظار ندارد که مذاکرات برای احیای برجام خیلی سریع پیشرفت کند و به نتیجه برسد، تأکید کرد که مذاکرات سختی پیرامون برجام در پیش خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از تسنیم؛ «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری تأکید کرد که دولت متبوعش انتظار ندارد که پیشرفت فوری در مذاکرات جندجانبه برای احیای برجام حاصل شود.

ند پرایس در این خصوص به خبرنگاران گفت: «همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ایم، ما چالش‌های پیش‌ِرو [در ارتباط با برجام] را دست‌کم نمی‌گیریم. ما انتظار نداریم که پیشرفت فوری یا زودهنگامی در این زمینه حاصل شود.»

وی ادامه داد: «ما می‌دانیم که مذاکرات سختی خواهیم داشت، اما در عین حال معتقدیم که مذاکرات ما با شرکایمان و مذاکرات شرکایمان با ایران یک گام درست و رو به جلو است.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بخش دیگری از صحبت‌های خود گمانه‌زنی رسانه‌ها را مبنی بر اینکه رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، از طرف دولت بایدن در مذاکرات برای احیای برجام شرکت خواهد داشت تأیید کرد.

ند پراس همچنین در پاسخ به سؤالی درباره چارچوب زمانی مذاکرات برای احیای برجام نیز اعلام کرد:‌ «ما به‌دنبال تعیین چارچوب زمانی نیستیم و در این زمینه با شرکای اروپایی‌مان هماهنگی داریم و از لحاظ تاکتیکی تا حدی با چین و روسیه نیز هماهنگ هستیم. ما با سرعتی که فکر می‌کنیم مناسب است، پیش خواهیم رفت.»


انتهای پیام/


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: