سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 20
کد خبر: ۳۴۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل ازباشگاه خبرنگاران؛  الجزیره خبر داد، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی مسأله کاهش تحریم‌ها در زمان کنونی را رد کرد.

او گفت: ما هیچ امتیازی را در مسأله کاهش تحریم‌ها به ایران در زمان کنونی نخواهیم داد.

او در ادامه افزود: رابرت مالی، فرستاده ویژه ایران، ریاست هیئت آمریکایی را در مذاکرات وین در فردا به منظور بررسی مسأله بازگشت به توافق هسته‌ای بر عهده خواهد داشت. ما انتظار دستیابی به موفقیت سریع و یا فوری در خصوص پرونده هسته‌ای ایران را نداریم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد: مذاکرات در زمینه پرونده هسته‌ای ایران منوط به جدی بودن طرف ایرانی است. ما با روسیه و چین در زمینه پرونده هسته‌ای ایران هماهنگی می‌کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد: ما با هم پیمانان مان در حال بررسی اعمال تحریم‌هایی بر چین به علت نقض حقوق بشر‌هایی هستیم که این کشور علیه اقلیت اویغور مرتکب شده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد مسأله کاهش تحریم‌های ایران در نشست وین مورد بررسی قرار خواهد گرفت. او همچنین گفت: ما نمی‌خواهیم چارچوبی زمانی برای دستیابی به توافق با ایران قرار دهیم و با همپیمانان اروپایی مان در این زمینه هماهنگ خواهیم شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به بحران اتیوپی مدعی شد: ما از نقض حقوق بشر و جنایات ارتکابی در منطقه تیگرای اتیوپی احساس نگرانی می‌کنیم.

از سوی دیگر کاخ سفید نیز اعلام کرد روند دیپلماسی با ایران ممکن است زمانبر باشد و مذاکرات غیر مستقیم گامی رو به جلو محسوب می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: