رایزنی وزیر خارجه انگلیس با پامپئو

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر امور خارجه انگلیس دوشنبه با وزیر خارجه آمریکا در زمینه همکاری‌های دوجانبه و امور مهم منطقه و جهان گفت‌وگو کرد.

 به نوشته وبگاه «وزارت خارجه انگلیس» «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس و «مایک پامپئو » وزیر خارجه آمریکا در این گفت‌و‌گوی تلفنی در مورد مسائل مختلف از جمله «برگزیت»، «هنگ کنگ»، «سوریه»، «ایران» و پرونده «هری دان»  به تبادل نظر پرداختند.

این در حالی است که وزیر خارجه آمریکا  در هفته‌های گذشته با دومینیک راب درباره تحولات بین‌المللی از جمله ایران گفت‌وگو کرده بود. 

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای در آن برهه اعلام کرد، پامپئو با راب درباره «مقابله با تلاش‌های ایران جهت توسعه برنامه هسته‌ای خود» گفت‌وگو کرد. (جزئیات بیشتر)

به گزارش وبگاه وزارت خارجه انگلیس،  وزیر خارجه انگلیس در گفت‌وگو با همتای آمریکایی خود  از تصمیم ایالات متحده در مورد «هری دان» ابراز تاسف  کرد و از واشنگتن خواست در این زمینه تجدید نظر کند.

چندی قبل همسر یک دیپلمات آمریکایی طی یک سانحه رانندگی هری دان، جوان انگلیسی را کشت.

رسانه‌های انگلیسی در شرح آن حادثه نوشتند که تصادف در نزدیکی یک پایگاه هوایی میزبان نیروهای آمریکایی رخ داد  و  دان در حالی که سوار بر موتور سیکلت در مسیر قانونی در حال حرکت بوده، ناگهان با خودرویی مواجه می‌شود که با سرعت زیاد بر خلاف جهت قانونی، به سمت وی می‌آمده است. خودرو به او برخورد می‌کند و این جوان انگلیسی ساعتی بعد به دلیل شدت جراحات وارده، در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

اکنون روشن شده که راننده متخلف، همسر یک دیپلمات آمریکایی است. آنچه موجب تنش در روابط لندن و واشنگتن شده، سوء استفاده طرف آمریکایی از مصونیت دیپلماتیک و فرار بی سر و صدای این زن به آمریکاست. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/