بیمارستان‌های آمریکا با کمبود تجهیزات مواجه هستند
به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  فارس، بیمارستان‌های سراسر آمریکا یکشنبه هشدار داده‌اند که با کمبود تجهیزات حفاظت فردی و دیگر کالا‌های پزشکی مواجه بوده و موجودی این کالا‌ها در بیمارستان‌ها به کمترین میزان خود رسیده است.

پایگاه خبری هیل با انتشار این خبر اضافه کرد: «تحلیل اطلاعات درباره نرخ استفاده از تجهیزات حفاظت فردی و دیگر کالا‌ها نشان می‌دهد که استفاده از این تجهیزات به بالاترین میزان خود از زمان آغاز همه‌گیری کرو‌ها از سال گذشته رسیده است.»

کاهش تجهیزات حفاظت فردی برای نخستین بار در مارس سال گذشته (فروردین) پدیدار شد که طی آن مقامات ایالت‌های متعدد آمریکا هشدار دادند که تجهیزات کافی برای حفاظت از پرسنل بیمارستانی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا در اختیار ندارند.

در میان یکی از پر درخواست‌ترین کالا‌ها در بیمارستان‌های آمریکا، آب استریل است که در بسیاری از تزریق‌ها از جمله درمان «رمدسیویر» کاربرد دارد. از این دارو برای درمان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا زمانی که به دلیل ابتلا به کرونا در مرکز درمانی «والتر رید» بستری بود، استفاده شده است.

در بسیاری از بیمارستان‌های آمریکا کمبود «پیپت و میکرو پیپت‌ها» که در روند تست ابتلا به کرونا استفاده می‌شوند گزارش شده است.

استفاده از این تجهیز نسبت به ماه می‌گذشته با افزایش ۱۰۰ درصدی مواجه شده است.

بیمارستان‌های آمریکا گزارش داده‌اند که پیدا کردن این تجهیز از ماه ژانویه بسیار سخت شده و میانگین تحویل پیپت‌ها از زمان سفارش گذاری از چند روز به حدود یک ماه افزایش یافته است.

انتهای پیام/