انصارالله: مأرب را آزاد خواهیم کرد

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت که عملیات نظامی در استان مأرب تا زمان توقف حملات علیه این کشور ادامه خواهد داشت.

محمد البخیتی جمعه شب در گفـت‌وگو با شبکه لبنانی المیادین گفت که «پیشروی نیروهای مسلح یمن در مأرب ادامه دارد».

او در ادامه توقف این عملیات را منوط به توقف جنگ در یمن دانست و تأکید کرد: «اگر کشورهای متجاوز اقدام جنگی علیه یمن را در همه جبهه‌ها متوقف کنند، ما نیز آماده‌ایم همه نبردها را متوقف کنیم».

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه فرماندهان ائتلاف متجاوز به یمن در استان مأرب هستند، تأکید کرد که مطمئن است که در این جنگ پیروزی از آن یمنی‌ها خواهد بود.

محمدعلی الحوثی، رئیس شورای عالی سیاسی یمن نیز جمعه‌شب در حساب توییتری خود با انتشار تصویری از هُدهُد (اشاره به داستان هدهد و حضرت سلیمان)، به پیشروی جدید نیروهای یمن در مأرب تلویحاً اشاره کرد و نوشت: «اخباری به من رسیده که اعلام آن را به "سریع" واگذار می‌کنم». سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن است که پیشروی نیروهای دولت نجات ملی را گزارش می‌کند.

استان مأرب در مرکز یمن و شرق استان صنعاء، پایتخت این کشور قرار دارد و با توجه به اینکه مقدار زیادی از نفت و گاز یمن در این استان مرکزی استخراج می‌شود، حائز اهمیت بوده و سقوط مرکز این شهر به دست نیروهای دولت نجات ملی (صنعاء) ضربه سختی به دولت منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی که مورد حمایت ریاض است، وارد خواهد کرد.

گفته می‌شود پیشروی‌ نیروهای دولت نجات ملی در این استان و رسیدن این نیروها به کمتر از ۳۰ کیلومتری مرکز آن (شهر مأرب) باعث نگرانی شده، و ائتلاف سعودی از بیم سقوط این شهر که دروازه شرقی شهر صنعاء به شمار می‌رود، نیروهای زیادی به این استان گسیل داشته است (جزئیات بیشتر).

این پیشروی‌ها باعث شده است که سازمان ملل و آمریکا و دیگر حامیان ائتلاف متجاوز سعودی دست به کار شده و پیشنهاد توقف آتش‌بس به دولت نجات ملی بدهند که این دولت به دلیل عدم توقف حملات ائتلاف با این پیشنهاد مخالفت کرده و آن را مشروط به توقف کامل حملات و لغو محاصره یمن کرده است.

رهبر انصارالله یمن در سخنرانی جمعه شب خود با اشاره به تحولات میدانی در استان مأرب گفت که عملیات نیروهای مسلح در این استان یمنی به دنبال اخراج متجاوزان است. او از همه یمنی‌ها خواست با اشغالگران به مقابله برخیزند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/